czy smarować brwi po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny to zabieg, który przerywa ciągłość naskórka i w pewien sposób podrażnia skórę. Jest to nieuniknione, aby móc wprowadzić pigment pod skórę oraz cieszyć się pięknymi brwiami. Jednak kluczowym elementem sukcesu jest właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu. Jak dbać o brwi, aby efekt był trwały i czy smarować brwi po makijażu permanentnym? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pierwsze dni po zabiegu – kluczowe znaczenie

Przez pierwsze 72 godziny po wykonaniu makijażu permanentnego niezwykle istotne jest, aby nie smarować brwi żadnymi preparatami. Skóra musi mieć czas na naturalne gojenie się i regenerację, dlatego ważne jest, aby unikać dotykania, moczenia czy stosowania kosmetyków na tym obszarze.

W tym okresie mogą pojawić się delikatne strupki – nie wolno ich zdrapywać, ponieważ może to wpłynąć na końcowy efekt makijażu.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Od czwartej doby można rozpocząć delikatne nawilżanie brwi. Ja zalecam stosować cienką warstwą maści Bepanthen Baby jeden raz dziennie. To produkt, który każda klientka otrzymuje ode mnie w paczce pielęgnacyjnej do domu.

Maść przyspiesza regenerację skóry i zapobiega nadmiernemu wysychaniu naskórka, co może wpłynąć na równomierne gojenie się pigmentu. Nawilżone strupki też odchodzą w delikatniejszy sposób.

Różne podejścia do pielęgnacji – co mówią specjaliści?

Warto zaznaczyć, że w świecie makijażu permanentnego istnieją różne szkoły pielęgnacji. Niektórzy specjaliści uważają, że skóra najlepiej goi się bez stosowania jakichkolwiek preparatów nawilżających. Jednak, aby wspomóc proces regeneracji i uniknąć nadmiernego przesuszenia skóry, delikatne nawilżanie może przynieść korzyści. Ważne jest, aby każda osoba obserwowała reakcję swojej skóry i dostosowała pielęgnację do własnych potrzeb. Utrzymanie miejsca zabiegowego w czystości to kluczowa kwestia.

Podczas gojenia brwi mogą wystąpić uczucie swędzenia i delikatne łuszczenie się skóry – jest to naturalna część procesu regeneracji. Niezwykle istotne jest, aby nie drapać brwi i pozwolić skórze na samodzielne wygojenie. Pełny proces regeneracji trwa około 6 tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i dać brwiom czas na ostateczne ustabilizowanie się pigmentu.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *